Son Dakika...

'PKK verilen görevi tamamladıktan sonra muhatap alınmayacak'

May-14
15:33 2016

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, terörü şehir merkezlerine taşıması için PKK'ya birçok şeyin vadedilmiş olabileceğini belirterek, "Emperyalist dünya birkaç sandık mermi, birkaç kuruş para gönderiyorsa PKK’nın kara kaşı, kara gözü için değildir. Onları bir sopa olarak kullanacaklar, işleri bittiğinde de kırıp bir kenara atacaklar." dedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, YPG ve PKK'nın kendilerine verilen görevi tamamlandıktan sonra artık muhatap alınmayacaklarını söyledi.

Olaylar başladığında örgütü ve siyasi uzantılarını "Emperyalistlerin taşeronluğunu yaparak bu halka acılar yaşatmayın" diye uyardıklarını belirten Yapıcıoğlu, "YPG ve PKK’ya verilen görev tamamlandıktan sonra Amerika’nın onları muhatap kabul edip, onlara devlet muamelesi yapmasını beklemek saflık olur. Neticede Amerika kendi çıkarları peşindedir. Liderleri nasıl Kenya’da paketlenip Türkiye’ye teslim edildiyse yarın başka liderlerini de aynı şekilde, çıkarları gerektirdiğinde teslim edebilirler.” diye konuştu.

"HDP kaybetmeye devam edecek"

Vatandaşların, terörün şehirlere kaydırılmasına karşı çıktığını ancak PKK ve siyasi uzantılarının Kürtleri dikkate almadığını dile getiren Yazıcıoğlu, bu nedenle halkın HDP’ye tepkili olduğunu ifade etti.

HDP’nin bundan sonraki süreçte de kan kaybetmeye devam edeceğini belirten Yapıcıoğlu, “Çukur ve barikat siyaseti sonucu kaybeden HDP oldu. Bunun etkileri ilerleyen günlerde daha yoğun bir şekilde ortaya çıkacaktır. Şiddetten nemalanıp siyasi makamlar elde etmiş olabilirler ama bu saatten sonra şiddete dönüş onlara kaybettirecektir. Son hamlenin intihar anlamına geldiğini, PKK’nın kazdığı o çukurlara tek başına girmek istemediğini, HDP’nin paçalarından tutup onu da oraya sürükleyeceğini söylemiştik.” ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu, PKK’nın defalarca yaptığı ayaklanma çağrısına Kürtlerin karşılık vermediğine dikkati çekerek, Suriye’de yaşananları yakından takip eden Kürtlerin, PKK’nın dayatmalarına rağmen ayaklanmaya destek vermediğini vurguladı. 

Тэгve

Tespit! bir hata veya ölü link?

İlerleyin, sorunlu bir parçası fare ve CTRL+ENTER tuşlarına basın.
Açılan pencerede, sorunu tanımlamak ve göndermek İdaresi kaynak.

Yorumlar 0
Bu kayıtlar Yorumlar eksik.
Вы можете стать первым! Напveшveте ваше İleti!
yorum ekle

Popüler Kategoriler

Son Yorumlar

File engine/modules/icomm.php not found.

takvim

«    May 2017    »
PtSaÇrPrCuCtPz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Haber ortakları

anketler

Sitemizi değerlendirin

  Tüm anketler